Liczba wyświetleń

środa, 16 września 2015

Nickelodeon Together For Good

WIELKA AKCJA NICKELODEON

Witajcie moi kochani czytelnicy, dziś chcę was poprosić o wielką prośbę.
Wzięłam udział w konkursie/ akcji NICKELODEON, która ma coś zmienić.
Ta akcja to TOGETHER FOR GOOD! 
Mój projekt to Ekologiczna wymiana. 
Polega on na segregacji makulatury, puszek i butelek. 
Za pieniądze z wymienionych rzeczy zakupić przybory malarskie dla dzieci, które nie mają pieniędzy, a chcą się rozwijać artystycznie.


To dla mnie bardzo wiele znaczy, chciałabym pomóc.
Proszę was o głosy. Tak o głosy! Na stronie, którą za chwile podam głosujcie. 
ZALEŻY MI NA TYM!!

Z GÓRY DZIĘKUJE...
a o to strona



 PS. Jestem czwartą osobą :)

sobota, 1 sierpnia 2015

Powstanie Warszawskie





POWSTANIE WARSZAWSKIE


Wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

Powstanie trwało 63 dni. Od 1 sierpnia 1944 
do 3 października 1944 roku.

Znalezione obrazy dla zapytania powstanie warszawskie znak



GODZINA ,,W''

1 sierpnia o godz. 17.00 jednostki Okręgu Warszawskiego AK oraz oddziały dyspozycyjne KG AK zaatakowały niemieckie obiekty we wszystkich dzielnicach okupowanej Warszawy. Położenie wyjściowe powstańców było niezwykle trudne. Na skutek decyzji dowództwa AK o skróceniu czasu mobilizacji do 12 godzin, wielu żołnierzy nie zdołało dotrzeć na czas na miejsca zbiórki. W Śródmieściu, gdzie stawiennictwo było stosunkowo najwyższe, do oddziałów dotarło nieco ponad 60 procent żołnierzy. W dzielnicach peryferyjnych (m.in. na Woli i Pradze) stawiło się zaledwie ok. 40 procent żołnierzy. Z tego samego powodu tylko 40 procent magazynowanej broni zdołano dostarczyć na czas do oddziałów bojowych. W rezultacie 1 sierpnia do walki stanęło zaledwie od 1500 do 3500 uzbrojonych żołnierzy AK (nie licząc kilkunastu tysięcy nieuzbrojonych powstańców, stanowiących siłą rzeczy rezerwę kadrową). Polskie oddziały były pozbawione ciężkiej broni, bez której szturmowanie silnie umocnionych obiektów było niezwykle trudne. Powstańcy nadmiernie rozproszyli swoje siły, atakując zbyt wiele celów jednocześnie. Ponadto podjęta w ostatniej chwili decyzja o zmianie siedziby KG AK spowodowała, że rozdzieleniu uległo podległe jej najsilniejsze zgrupowanie AK (Kedyw wraz z Komendą przeszedł na Wolę, podczas gdy pułk „Baszta” pozostał na Mokotowie). Nie udało się także uzyskać efektu zaskoczenia, gdyż niemieckie dowództwo, zaalarmowane meldunkami konfidentów, już o godz. 16.30 zarządziło alarm dla garnizonu warszawskiego i wszystkich Niemców pozostających w Warszawie.

W rezultacie polskie natarcie 1 sierpnia 1944 zakończyło się „wyraźnym i dużym niepowodzeniem”. Z ważniejszych obiektów udało się opanować jedynie: gmach „Prudentialu” przy pl. Napoleona (najwyższy budynek w Warszawie), elektrownię na Powiślu, wielkie magazyny żywności i mundurów na Stawkach, gmach sądów na Lesznie, budynek Ratusza przy pl. Teatralnym, areszt śledczy przy ul. Daniłowiczowskiej, gmach Wojskowego Instytutu Geograficznego przy Al. Jerozolimskich, siedzibę MZK przy ul. Świętokrzyskiej, Poselstwo Czechosłowackie przy ul. Koszykowej, kilka zamienionych na koszary szkół oraz budynek Dyrekcji Kolejowej na Pradze.

O wiele dłuższa była lista obiektów, których szturm zakończył się niepowodzeniem. W szczególności powstańcom nie udało się zdobyć lotniska na Okęciu, żadnego z mostów, jak również żadnego z warszawskich dworców kolejowych. Niepowodzeniem zakończyły się natarcia na: siedzibę Gestapo w al. Szucha, Pałac Brühla (siedziba gubernatora Fischera), Pałac Saski (kwatera generała Stahela), Cytadelę, kompleks budynków Sejmu, Pocztę Główną, kompleks budynków Uniwersytetu Warszawskiego, Komendę Policji przy Krakowskim Przedmieściu, centralę telefoniczną przy ul. Zielnej („Dużą PAST-ę”), centralę telefoniczną przy ul. Piusa XI („Małą PAST-ę”), koszary SS przy ul. Rakowieckiej, koszary artylerii przeciwlotniczej przy ul. Puławskiej, tor wyścigów konnych na Służewcu i Dom Akademicki przy pl. Narutowicza. W niemieckich rękach pozostały także: więzienie mokotowskie, Pawiak wraz z obozem KL Warschau, Instytut Chemiczny na Żoliborzu, gmach CIWF na Bielanach oraz szturmowane przez Polaków forty („Traugutta”, „Bema”, „Legionów”, „Mokotów”).

W walce zginęło lub odniosło rany blisko 2 tys. żołnierzy AK, utracono również dużo broni. Niektóre polskie oddziały uległy całkowitemu lub częściowemu rozbiciu (m.in. VIII samodzielny rejon Okęcie, jednostki Obwodu III „Wola” i Obwodu VI „Praga”). Po załamaniu natarcia główne siły Obwodu II „Żoliborz” odeszły do Puszczy Kampinoskiej, a Obwodu III „Ochota” – do Lasów Chojnowskich. Do Lasu Kabackiego przeszło również wiele jednostek z Mokotowa (łącznie miasto opuściło blisko 5000 żołnierzy AK). Straty niemieckiego garnizonu wyniosły ok. 500 zabitych, rannych i wziętych do niewoli. Niepowodzeniem zakończyło się także wystąpienie Obwodu VII „Obroża” (noc z 1 na 2 sierpnia), którego jednostki nie zdołały zdobyć m.in. radiostacji w Raszynie ani lotniska na Bielanach. Żołnierzom AK udało się jedynie opanować przejściowo elektrownię w Pruszkowie.

Tego dnia największe zdobycze terytorialne udało się uzyskać powstańcom w Śródmieściu, na Starym Mieście oraz we wschodniej części Woli. Obszar ten pozostawał jednak odseparowany od pozostałych dzielnic. W dodatku tylko na Starówce udało się uzyskać większą przestrzeń wolną od nieprzyjaciela. W Śródmieściu Niemcy nadal kontrolowali najważniejsze arterie komunikacyjne (Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Al. Jerozolimskie), jak również szereg kluczowych obiektów wewnątrz dzielnicy, co znacznie utrudniało komunikację pomiędzy poszczególnymi rejonami. Dla przykładu kontakt Starego Miasta ze Śródmieściem mógł się odbywać tylko poprzez Wolę, Górny Czerniaków był połączony ze Śródmieściem tylko „wąskim gardłem” wzdłuż ul. Książęcej, a komunikacja pomiędzy Śródmieściem Północnym a Południowym odbywała się wyłącznie poprzez wąski odcinek Al. Jerozolimskich. Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja w pozostałych dzielnicach. Na Ochocie, po odejściu głównych sił obwodu do Lasów Chojnowskich, pozostały tylko niewielkie oddziałki AK w rejonie ulic Wawelskiej („Reduta Wawelska”) i Kaliskiej („Reduta Kaliska”). Po równoczesnym odwrocie Polaków i Niemców swoistą „ziemią niczyją” stał się Żoliborz. Na Mokotowie kilka kompanii pułku „Baszta” obsadziło bloki mieszkalne w czworoboku ulic: Odyńca – Goszczyńskiego – Puławskiej – al. Niepodległości.



Znalezione obrazy dla zapytania godzina w

Kilka zdjęć





Znalezione obrazy dla zapytania powstanie warszawskie pomnik małego powstańca
Pomnik małego powstańca


Znalezione obrazy dla zapytania powstanie warszawskie



Znalezione obrazy dla zapytania powstanie warszawskie obrazy



Znalezione obrazy dla zapytania powstanie warszawskie obrazy


 Z okazji wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO powstało wiele filmów
np.
,,Powstanie Warszawskie" 
autor filmu Jan Komasa
,,Miasto 44" 
autor filmu Jan Komasa
,,Czas Honoru: Powstanie"
autorzy serialu Ewa Wencel, Jarosław Sokół



W imieniu wszystkich młodych ludzi dziękujemy 
za to jak dzielnie walczyliście 
o Warszawę.
PAMIĘTAMY I NIE ZAPOMNIMY
NIGDY


Znalezione obrazy dla zapytania powstanie warszawskie znak


https://www.youtube.com/watch?v=ykBTvP6ZX9s zobaczcie i potrzekajcie


środa, 4 marca 2015

Sytuacja na Ukrainie

                    SYTUACJA NA UKRAINIE

Czy to normalne? Konflikt na Ukrainie jest coraz bardziej nie stabilny. Dlaczego prezydent Federacji Rosyjskiej nie chce ustąpić? Co będzie dalej? Czy Polska jest bezpieczna? Ile musi jeszcze zginąć ludzi, by Władimir Putin przeszedł na właściwą stronę?

O to kilka zdjęć z Ukrainy:




 Czy nam Polakom grozi wojna, a może będzie to III Wojna Światowa? A teraz trochę informacji z różnych źródeł:

Kanclerz Niemiec powiedziała, że Unia może zaostrzyć sankcje wobec Rosji jeśli zawieszenie broni będzie łamane. Dodała jednak, że nie jest to obecnie priorytet dla Wspólnoty.
Angela Merkel mówiła o tym w Brukseli po spotkaniu z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. 
- Najważniejsze jest to, by zakończyć rozlew krwi w tym regionie poprzez zawieszenie broni. Ono obecnie jest niestabilne i chodzi o to, by je zagwarantować. Jeśli ustalenia z Mińska będą poważnie łamane, to jest gotowość do przygotowania czy nawet przyjęcia dalszych sankcji - powiedziała kanclerz Niemiec.


Czy śmierć Borysa Niemcowa,  który zginął od strzałów to przypadek czy celowe zabójstwo?



Zastrzelony w piątek lider rosyjskiej opozycji Borys Niemcow mógł być śledzony od lat. W dniu zabójstwa miał być obserwowany przez kilka osób naraz z różnych samochodów.

Aleksander Alistratow ze Stowarzyszenia Prywatnych Detektywów Rosji też uważa, że Niemcow był permanentnie śledzony. "Do jego obserwacji wykorzystywano prawdopodobnie duże siły. Używano kilku aut i nowoczesnych środków łączności" - mówi ekspert. 

Adwokat Niemcowa przypomniał, że trzy lata temu w internecie pojawiły się nagrania prywatnych rozmów polityka. Nie wiadomo, kto je tam umieścił. Teraz być może ta informacja zostanie dołączona do śledztwa. Rosyjska telewizja nie pokusiła się jednak o zadanie pytania, kto mógł śledzić opozycyjnego polityka.
Więcej informacji  na stronach:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-zabojca-Borysa-Niemcowa-nie-byl-zawodowcem,wid,17301057,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pogrzeb-Borysa-Niemcowa-Rosja-bedzie-wolna,wid,17304777,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Borys-Niemcow-ofiara-ale-czyja,wid,17301696,wiadomosc.html

My możemy nawet musimy coś zrobić... 
...jeśli nic nie zrobimy... 
...to wojska rosyjskie mogą wkroczyć na naszą ojczyznę...
...czy jesteśmy bezpieczni...
...tego nic ani nikt nam w 100% zabezpieczy.
JESTEM PO STRONIE UKRAINY. Władimir Putin musi przemyśleć czy chce żeby Rosja była większa ale skutkiem śmierci tysięcy ludzi albo się w końcu opamięta i zostawi Ukrainę i innych państw nie będzie tykał. Jeśli Putin odpuści to i ja może my Polacy mu wybaczymy.
DO ZOBACZENIA :)



Jesteśmy z Wami